⚠️ Upozornění! Na horách zimní podmínky ani v květnu nepolevují. Na hřebenech připadlo 10–30 cm sněhu.
Auto můžete ponechat u Penzionu Rejvíz, kde jsou k dispozici dvě parkoviště. Nikde jinde se na Rejvízu moc zaparkovat nedá, takže nebudete mít moc na výběr.
Následně se vydáte po žluté turistické značce, a po naučné stezce Rejvíz. Půjdete krátce po silnici.
Jakmile dorazíte k poslední chatě, kde končí silnice a začíná lesní cesta, doporučujeme se vydat vpravo do kopečka. Nicméně pokud se vydáte rovně, také dorazíte k Velkému mechového jezírku.
Touto trasou si obejdete vrchol U Pomníku (813 m. n. m.). Tento vrchol je pojmenován dle Pomníku padlým v 1. světové válce, který se v blízkosti nachází, a kolem kterého trasa vede.
Poté se objevíte u rozcestí, kde začíná vstup do rezervace. Trasou z levé strany byste se dostali, pokud byste se před vrcholem U Pomníku, vydali rovně. A touto trasou, půjdete na zpáteční cestu.
Nicméně se vydáte po modré turistické značce k chodníku. Trasa k Velkému mechovému jezírku, vede po celou dobu přes haťový chodník.
Všude okolo se nachází rašeliniště, resp. močály a mechoviště. Nacházíte se v Národní přírodní rezervaci Rejvíz, které je na Moravě a ve Slezsku největší.
Postupně se dostanete k rozcestníku U Velkého mechové jezírka, kde se vydáte vpravo po naučné stezce Rejvíz. Za chvíli dorazíte k k samotnému jezírku.
Kdysi dávno tu stálo hunské město Hunohrad, jehož obyvatelé byli hříšní. A tak jednoho dne, celé město se za trest propadlo do místních močálů. Říká se, že za bezmračných dnů, kdy slunce ozařuje hladinu rejvízského Mechového jezírka, je prý ještě dnes možné v obou mechových jezírkách spatřit zdi a věž zdejšího kostela. Ve Velkém mechovém jezírku by se měl nalézat i poklad tohoto města, který hlídá tajuplná postava pastýře Gilla, ke kterému se váže ještě několik místních pověstí.
Jakmile se výhledem na Jezírko pokocháte, půjdete zpět stejnou cestou až k samotnému vstupu do rezervace. Zde se vydáte vpravo směrem k parkovišti.